37-126 Medynia Głogowska 426, tel.: 17 772-66-74; e-mail: sekretariat@zsmedgl.pl
previous arrow
next arrow
Slider

Szkoła Młodych Patriotów

Koło Młodych Patriotów

Od września br. w naszej szkole działa Koło Młodych Patriotów, którego członkami zostali uczniowie klas VI-VIII. Naszym celem jest krzewienie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych w kontekście historii państwa i narodu polskiego.

We współczesnym świecie trzeba zadbać o wychowanie dzieci w duchu patriotyzmu, poszanowania tradycji narodowej oraz szacunku dla własnego kraju.

Poprzez przekazywanie dziedzictwa kulturowego z uwzględnieniem kultury regionu, rozwijanie tożsamości narodowej oraz dbałość o wszechstronny rozwój osobowości uczniów kształtują się przyszłe pokolenia Polaków świadomych korzeni i jednocześnie potrafiących odnaleźć się w Europie i świecie.

Nasza innowacja ma służyć inspirowaniu ucznia do bycia kreatywnym, do tworzenia własnych, dobrych tekstów, które będą się nadawały do publikacji. Metody, którymi zamierzamy pracować (drama, konkurs, projekt) będą atrakcyjne dla uczniów i przede wszystkim skuteczne, gdyż pozwolą w twórczy sposób realizować we współpracy z innymi projekty o charakterze patriotycznym i prezentować publicznie wyniki swojej pracy.

Zamierzamy ubiegać się o certyfikat Szkoły Młodych Patriotów. W tym celu zamierzamy zrealizować następujące przedsięwzięcia:

  • Przeprowadzenie konwersatoriów pt. ?Patriotyzm na co dzień. Co dla mnie oznacza bycie patriotą?.
  • Przygotowanie plakatu: ?100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości?.
  • Przeprowadzenie sondażu wśród uczniów, nauczycieli, mieszkańców miejscowości nt. postaw patriotycznych oraz roli patriotyzmu lokalnego.
  • Przeprowadzenie ogólnoszkolnego konkursu wiedzy pt. ?Historia Polski a patriotyzm?.
  • Zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu recytatorskiego o tematyce patriotycznej.
  • Zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu pieśni patriotycznych.
  • Przygotowanie Kodeksu Postaw Patriotycznych.
  • Motyw ?małe ojczyzny w literaturze? ? przygotowanie prac pisemnych.

Efekty naszej dotychczasowej pracy można zobaczyć na korytarzu szkolnym w postaci gazetki poświęconej polskim symbolom narodowym.

Alina Woś

http://szkola-patriotow.pl/szkola/wp-content/uploads/2019/11/plakat_szkola-mlodych-patriotow-1.pdf

 

 

 

Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930