37-126 Medynia Głogowska 426, tel.: 17 772-66-74; e-mail: sekretariat@zsmedgl.pl
IMG_8133
68378617_2521017311253218_3830886403105882112_n
68952599_2521008787920737_1092824097408155648_n
69220260_2521010691253880_2249679530065133568_n
IMG_0292
IMG_0350
IMG_8988
IMG_20190619_094253409[4002]
previous arrow
next arrow

Galeria

Dzisiaj wychodzisz po wieku z podziemia,

Z ludów jedyny ty lud czystych dłoni,

Co swych zaborców zdumieniem oniemia

Iż tym zwyciężyła jeno, że się broni.

„Polsko, nie jesteś już niewolnicą” – Leopold Staff

W dniu 9 listopada w naszej szkole  i przedszkolu odbyły się piękne przedstawienia z okazji Święta Niepodległości. Pogadanka Pani Dyrektor na temat historii Polski i patriotyzmu, odśpiewanie hymnu polskiego, wiersz i piosenka w wykonaniu najmłodszych 3-, 4- oraz 5- i 6- latków oraz montaż słowno-muzyczny zaprezentowany przez uczniów były częścią obchodów 104 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, które będą kontynuowane przez najbliższe dni w naszym środowisku, w naszych rodzinach, naszej wiosce, gminie, powiecie…

1

Zdjęcie 1 z 33

 


W dniu 25 października nasze przedszkole odwiedził Pan Policjant. Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach, lecz nie obyło się bez wielu pytań maluchów dotyczących codziennej pracy policjanta. Rozmawiał on z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypomniał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba lub zaatakuje pies. Przypomniał również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największym jednak zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się: demonstracja sprzętu policyjnego oraz możliwość wejścia do policyjnego radiowozu. Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z przedszkolaków nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

1

Zdjęcie 1 z 29


W dniu 18 października obchodziliśmy Dzień Poczty Polskiej i Dzień Listonosza. Z tej okazji przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach podczas, których został im zaprezentowany zawód listonosza oraz jego obowiązki. Dzieci, dowiedziały się jak długą drogę musi przebyć list lub paczka, by w końcu trafić do odpowiedniego odbiorcy. Każdy zaadresował własny list, który następnie umieścił w skrzynce pocztowej. Dzieci z ogromną radością wykonały znaczek na kopertę, którą następnie wrzuciliśmy do skrzynki pocztowej. Dzięki zajęciom i zabawie dzieci mogły same wczuć się w rolę listonosza oraz dowiedziały się wielu ciekawostek na temat tego zawodu.

1

Zdjęcie 1 z 31

 


W niedzielę, 16 października 2022 r. przypadał w Polsce XXII Dzień Papieski, organizowany przez Fundację “Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Tegorocznej edycji towarzyszyło hasło “Blask Prawdy”, które nawiązuje do encykliki św. Jana Pawła II “Veritatis splendor” z 1993 r. Dzień Papieski to czas, w którym wyrażamy wdzięczność za pontyfikat Papieża Polaka. Dla nas to okazja, by celebrować Dzień Patrona naszej szkoły. W związku z tym świętem 17 października przedszkolaki miały możliwość wystąpienia i uczczenia pamięci naszego Papieża Polaka św. Jana Pawła II.

1

Zdjęcie 1 z 10


12 października w naszym przedszkolu odbyły się ciekawe warsztaty przyrodnicze. Przedszkolaki miały możliwość bliższego poznania zwierząt, które zawsze ze sobą noszą swój domek: ślimaka afrykańskiego oraz chińskiego żółwia wodnego Stefana. Dzieci poznały ich budowę, sposób odżywiana oraz ciekawostki z ich życia. Każdy miał możliwość ich dotknięcia i wnikliwej obserwacji. Była to ciekawa i niecodzienna lekcja przyrody.

 

1

Zdjęcie 1 z 32

 


30 września był wyjątkowym dniem dla każdego chłopca w naszym przedszkolu. W każdej grupie obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji nie zabrakło dobrej zabawy, sportowej rywalizacji oraz niespodzianek. Jak zawsze chodziło o to, aby w tym dniu okazać wszystkim chłopcom, mniejszym i większym swoją sympatię oraz złożyć serdeczne życzenia. Mamy nadzieję, że tym drobnym gestem sprawiliśmy radość naszym chłopcom i z przyjemnością będziemy wspominać ten dzień.

1

Zdjęcie 1 z 56


28 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Jabłka. Wszyscy w ten dzień ubraliśmy się na kolor czerwony. Z tej okazji Panie przygotowały sesje zdjęciową w formie fotobudki oraz zajęcia tematyczne. Dzieci nauczyły się wierszyka Jana Brzechwy „Entliczek Pętliczek”, rozwiązały quiz wiedzy na temat Jabłek oraz razem z Paniami upiekły przepyszna szarlotkę, którą w nagrodę wszyscy mogli skosztować. Dzieci wzięły udział w konkurencjach z jabłkami w roli głównej. Na koniec dnia przedszkolaki wykonały piękna prace plastyczna pt. „Czerwone jabłuszko” .

1

Zdjęcie 1 z 27


Dzieci z przedszkola z grupy Motylki miały okazję uczestniczyć w warsztatach z ceramiki, zapoznały się z podstawami toczenia na kole. Zajęcia odbyły się w miłej i ciepłej atmosferze zgodnie z tradycją garncarstwa. Dzieci poznały przy tej okazji technologie powstawania wyrobów glinianych. Warsztaty były prowadzone z wykorzystaniem profesjonalnych narzędzi, które używane są w garncarstwie,             a wszystko to miało miejsce pod czujnym okiem Mistrzyni pani Agnieszki Nawłoki. Serdecznie dziękujemy Ośrodkowi Garncarskiemu w Medyni Głogowskiej za tak wyczerpującą lekcję historii, która dotyczyła wytwórczości ceramicznej.

1

Zdjęcie 1 z 30

 


 

„Dzień Przedszkolaka i Dzień w Piżamie”

     20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Tego dnia w naszym przedszkolu czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji m. in. zawody sportowe, czytanie bajek przez starszych kolegów, seans kinowy z popcornem. Zostały również zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w konkursach i tańcach przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Na koniec dnia odbyło się oficjalne wręczenie dyplomów, medali oraz upominków dla każdego Przedszkolaka. Raz jeszcze składamy serdecznie życzenia, samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

    „Dzień piżamy” Zamiast spodni, spódniczek i sukienek – piżamy. W ten sposób przedszkolaki starały się 20 września poprawić humor dzieciom chorym na nowotwory, które miesiącami leżą w szpitalach, a piżama stała się nieodłączną częścią ich codzienności. Dla dzieci był to dzień pełen ciekawych zajęć, które obejmowały tematykę zdrowotną, ekologiczną i sportową. Dzięki temu przedszkolaki dowiedziały się jakie czynniki wpływają na ich zdrowie i jak należy dbać o swoje zdrowie.

 

1

Zdjęcie 1 z 59

 

 
  • ROK SZKOLNY 2022/2023

 
 
 

 

Wyjście przedszkolaków grupy „Żabki” i „Pszczółki” do Zagrody Garncarskiej. 

1

Zdjęcie 1 z 32


W ramach realizacji Narodowego Programu Czytelnictwa zorganizowany został wewnątrz przedszkolny konkurs recytatorski „Z wierszykiem więcej zabawy, z wierszykiem mi do twarzy”. Wyróżnione zostały I, II i III miejsca w dwóch kategoriach wiekowych: 3 – 4 latki oraz 5 – 6 latki.

1

Zdjęcie 1 z 35


Powiatowy konkurs plastyczny pt. „Czyste powietrze wokół nas”. Lena Chyłek zajęła II miejsce. Serdecznie gratulujemy 🙂 


„Kwiaty na łące” G. Lech Dywan z kwiatów, ziół i traw Są w nim jaskry , maki, szczaw… Wielkie gratulacje kierujemy dla Natali Decowskiej i Emilki Paji, które otrzymały nagrodę w kolejnej edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Podkarpackie kwiaty w Rękodziele Artystycznym”.

1

Zdjęcie 1 z 6


W dniu 08.06 odbyła się wycieczka autokarowa dla dzieci z grupy Biedronki i Motylki do Ranczo Pstrągowa. Była to dobra okazja do rozbudzania zainteresowań otaczającą przyrodą. Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta m.in wielbłąda, alpakę, daniela itp. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Pobyt w Ranczo dostarczył im wiele radości podczas zabaw na dmuchańcach, zjeżdżalniach itp. Ponadto dzieci wzięły udział w zajęciach kulinarnych, piekły proziaki. Pełne nowych wrażeń, wróciły do przedszkola gdzie czekali na nich rodzice.

 

286005312_586672996117857_1187030288409207971_n

Zdjęcie 1 z 90


Każdy dzień w przedszkolu może być ciekawy jednakże jest taki dzień w roku – kiedy dzieci czują się szczególnie ważne, a dorośli chcą im sprawić radość.  Z tej okazji dnia 1 czerwca przygotowano dla nich sporo atrakcji! Na twarzach naszych milusińskich przez cały czas malowały się uśmiechy. Dzień pełen wrażeń z pewnością na długo zapadnie w ich pamięci.

 

1

Zdjęcie 1 z 30

1

Zdjęcie 1 z 42


Dnia 23 marca nasze przedszkole odwiedził Teatr „Zielony Melonik” ze spektaklem pt. „Zabawy trudne sprawy”. Spektakl ten to pełna wartości opowieść o poszukiwaniu przyjaźni, a także o tym, jak ważne w budowaniu relacji są asertywność i kompromis.

 

1

Zdjęcie 1 z 18


21 Marca – Pierwszy Dzień Wiosny

1

Zdjęcie 1 z 5


 

10 marca nasze przedszkole odwiedził poeta, pisarz i fotograf, p. WOJCIECHEM ULMANEM – autor książek dla dzieci i młodzieży.

W spotkaniu uczestniczyły wszystkie grupy przedszkolne. Dzieci miały okazję posłuchać opowieści pisarza oraz pooglądać jego piękne fotografie. P. Wojciech fotografuje przyrodę, wykonuje zdjęcia makro, czyli zrobione  w dużym powiększeniu. Dzieci podziwiały zdjęcia przedstawiające zwierzęta, owady. Pisarz zaprezentował tomiki swoich wierszy oraz przedstawił kilku bohaterów swoich książek. 

W swoich utworach dla dzieci, tj. „Dziadek Franek”, „Smok rzeszowski” czy „Stara lokomotywa” – autor łączy słuchane niegdyś legendy i anegdoty z terenu Rzeszowa ze swoimi własnymi pomysłami.

 

1

Zdjęcie 1 z 34

 


Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, w której ważnym elementem są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. W dniu 11.02.2022 r. dzieci z grup przedszkolnych „Żabki” i „Pszczółki” uczestniczyły w balu karnawałowym. Konkurs karnawałowy pt. „Mój wymarzony strój karnawałowy” został zorganizowany w ramach realizacji Narodowego Programu Czytelnictwa, którego głównym zadaniem konkursu było przygotowanie najciekawszego przebrania z upcyklingu według własnego pomysłu inspirując się postaciami z bajki. 

1

Zdjęcie 1 z 27Zimowe zabawy przedszkolaków na śniegu.

1

Zdjęcie 1 z 29


“Jest taki jeden, no może dwa dni w roku…To Święto Babci i Święto Dziadka…

Łza wówczas się kręci w oku…o tym ważnym Święcie dobrze pamiętany

i dla naszych Dziadków niespodzianki mamy”

Babcia i Dziadek to osoby, które w życiu każdego dziecka ogrywają bardzo ważną rolę, bo kto pocieszy, przytuli, upiecze szarlotkę, u kogo są najcudowniejsze wakacje i święta? Dlatego nikomu nie trzeba przypominać o ich święcie. Są to najpiękniejsze dni, w których obdarzamy ich wyrazami szacunku i szczególnymi dowodami miłości. Przedszkolaki przygotowały krótki występ z okazji Dnia Babci i Dziadka. Pięknie recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki. Występy zostały nagrane, aby Babcie oraz Dziadkowie mogli go obejrzeć. 

Babciu, Dziadku  życzymy Wam zdrowia, szczęścia, pomyślności, stu lat życia i radości !


 W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa nasze Przedszkole jak co roku współpracuje z Publiczną Biblioteką w Medynia Głogowskiej. Dnia 19 stycznia odbyło się spotkanie Przedszkolaków z Panią Bibliotekarką, którego tematem było zbliżające się Święto Babci i Dziadka. 

 

1

Zdjęcie 1 z 16


Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia.
Niech te piękne święta będą niezapomnianym czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień.
Życzymy, aby odbyły się w spokoju, radości, wśród rodziny i przyjaciół.
Zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.

1

Zdjęcie 1 z 23


Laureaci konkursu plastycznego pt. „Moja ulubiona książka – projekt okładki”.

1

Zdjęcie 1 z 8


Rodzice czytają…

Tym razem dziękujemy mamie Emilki P.

 

1

Zdjęcie 1 z 2


Fotorelacja ze spektaklu pt. „Interaktywne spotkanie z bajką”.

1

Zdjęcie 1 z 16

1

Zdjęcie 1 z 7


6 grudnia to szczególna data w niejednym kalendarzu, gdyż na całym świecie odwiedza dzieci św. Mikołaj. Mikołajki w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie wszystkie grupy. Przedszkolaki przywitały Świętego Mikołaja wierszem i piosenką.  Nasz wyjątkowy gość obdarował wszystkie dzieci słodkimi prezentami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

1

Zdjęcie 1 z 89

 


25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”.
Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem- Misiem. Przybyły misie małe, duże, bardzo duże, białe, wprost bajecznie kolorowe a każdy był piękny i wyjątkowy. W tym wesołym dniu przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały historię ich święta, oglądały o nich bajki, prezentację przedstawiającą ilustracje i imiona różnych misiów.

1

Zdjęcie 1 z 32

 

1

Zdjęcie 1 z 35


Dziękujemy Panu Marcinowi Serafinowi za aktywny udział w naszym projekcie czytelniczym oraz uczniom z naszej szkoły za czytanie przedszkolakom bajek.

 

1

Zdjęcie 1 z 12


Dziękujemy Pani Magdalenie Jakubiszyn za aktywny udział w naszym projekcie czytelniczym.   

1

Zdjęcie 1 z 6


W naszym Przedszkolu przez cały rok szkolny 2021/2022 podejmowane będą różne działania mające na celu promowanie czytelnictwa wśród przedszkolaków. Realizowany będzie całoroczny projekt w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W listopadzie wspólnie z Rodzicami oraz z ich aktywnym udziałem rozpoczęliśmy akcję w ramach projektu. Przedsięwzięcie polega na tym, że chętni rodzice przychodzą do przedszkola i czytają dzieciom. Akcję zainaugurowały mamy Oli i Jasia. Dziękujemy Pani Kasi i Agnieszce.

1

Zdjęcie 1 z 6


11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

10 listopada obchodziliśmy Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Działania miały na celu kształtowanie u dzieci miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz zapoznanie z symbolami narodowymi.                W ustach kolejnego pokolenia uroczyście zabrzmiały słowa tak bardzo znane, lecz wymowne: “Kto ty jesteś? Polak mały’’.

 

1

Zdjęcie 1 z 5


5 listopada 2021 roku w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi podstawowych zasad bezpieczeństwa. Pan policjant przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Przedszkolaki dowiedziały się, jak bezpiecznie podróżować, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Usłyszały również jak zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. 

Serdecznie dziękujemy Panu Policjantowi za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.

1-1

Zdjęcie 1 z 8


W dniu przed Świętem Wszystkich Świętych dzieci z grupy Motylki i Biedronki brały udział w wycieczce na Stary Cmentarz. Zapaliły znicze na opuszczonych grobach. W przedszkolu dzieci uczą się okazywania szacunku osobom, które odeszły. Zrozumiały jak należy zachować się na cmentarzu, poznały tradycje związane ze świętem zmarłych w naszej kulturze.

1

Zdjęcie 1 z 11


Wycieczka przedszkolaków do Zagrody Garncarskiej. 

1

Zdjęcie 1 z 13

1

Zdjęcie 1 z 28


W dniu 7 października przedszkolaki miały możliwość poznania tajników związanych z życiem pszczół oraz produkcją miodu. Swą wiedzą podzielił się niezwykły gość – Mistrz Pszczelarstwa z Pasieki Boża Iskierka.

1

Zdjęcie 1 z 17

1

Zdjęcie 1 z 33


Rok szkolny 2021/ 2022Z okazji zakończenia roku szkolnego 2020/2021 wszystkie dzieci z grupy Motylki życzą udanego wakacyjnego wypoczynku. Wszystkim życzymy ciepłych, radosnych chwil. Niech każdy dzień wakacyjnych przygód pozostanie w waszej pamięci.

 

Podsumowanie grupy ŻABKI – poniżej prezentacja

Prezentacja gr. Żabki

 

 


Fotorelacja z Dnia Dziecka 🙂 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć znajdujących się w poniższym linki.

http://agnieszkanawokaphotography.pixieset.com/dziedziecka/


Drogie Mamusie, Drodzy Tatusiowie!

Z okazji Waszego Święta Wasze Pociechy przesyłają gorące życzenia:

Za wczoraj, za dziś…

każdym serca uderzeniem

 każdym z niego płynącym  życzeniem,

Za wszystkie dla nas trudy i starania.

Składamy dzisiaj podziękowania!

Kochana Mamo,

Kochany Tato…

dziękujemy Wam!

 

Zapraszamy do obejrzenia występów Przedszkolaków 🙂

 

 

 

Linki do nagrań występu dzieci z grupy „Motylki” (5 części):

Cz. I:

https://zsmedgl365-my.sharepoint.com/:v:/g/personal/marcin_jucha_office365_zsmedgl_pl/EaoZPtqpGORJsfPhDn9HZnwBrO00JUUbZkc1cnTqa9yvwg

Cz. II:

https://zsmedgl365-my.sharepoint.com/:v:/g/personal/admin_zsmedgl365_onmicrosoft_com/ESmCvoAYNsBKjs4hMklfayAB1hgDGCUjeBdrOfK7P-413Q?e=sSU65n

 

Cz. III:

https://zsmedgl365-my.sharepoint.com/:v:/g/personal/admin_zsmedgl365_onmicrosoft_com/EUnd7qlwiCBBj7cxS9Cs4O0BuzfyEgDPQV7KEXHqodO1fg?e=CD5Esf

 

Cz. IV:

https://zsmedgl365-my.sharepoint.com/:v:/g/personal/admin_zsmedgl365_onmicrosoft_com/EXVO2324Bb1MlQsfi3ha8N4Bns5ODIk45HSkrF2Nsit2Tw?e=bjt196

 

Cz. V:

https://drive.google.com/file/d/13ahPsBydsQcGJV4_j6kuAln4Gsf0GI7w/view?usp=sharing


Kochana Lenko.

Życzymy Ci dużo zdrowia, szybkiego powrotu do nas. Bardzo tęsknimy za tobą. Nie możemy doczekać się kiedy znów Cię zobaczymy. Przesyłamy Ci moc całusów, bardzo się cieszymy, że twoje serduszko jest już zdrowe po tak ciężkiej operacji jaką przeszłaś. Pozdrawiamy Cię serdecznie twoi koledzy i koleżanki z Przedszkola .

1

Zdjęcie 1 z 4


12.05. podczas Tygodnia Bibliotek odbyło się spotkanie z przedszkolaków z Panią Bibliotekarką, którego tematem  była bajeczka, teatrzyk i wiosna. Dzieci z ciekawością słuchały bajki pt. „O panach Palcach”, przedstawionej  za pomocą teatrzyku Kamishibai, jak również brały udział w zabawie z paluszkami. Ta trochę inna forma przedstawienia bajki, wzbudziła w dzieciach wielkie zainteresowanie. Później przedszkolaki słuchały wierszyków o kolorowej wiośnie, bezbłędnie odgadywały przedstawiane postaci z dobranocek i z wielką ciekawością oglądały przyniesione bajeczki. Na  koniec spotkania wysłuchały bajki o malutkiej gąsienicy, która przemieniła się w pięknego, kolorowego motyla. Jako nagrodę za wspólną zabawę dzieci otrzymały motylkowe kolorowanki oraz zakładki do książek.

1

Zdjęcie 1 z 13


Dnia 4 maja obchodzimy „Dzień Strażaka” w związku z tym nasze przedszkolaki odwiedziła Ochotnicza Straż Pożarna z Medyni Głogowskiej. Dzieci mogły z bliska oglądać wóz strażacki i sprzęt pożarniczy, wysłuchały również opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Dużym przeżyciem okazało się lanie wody prosto z wozu strażackiego do celu. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112. Przez chwile wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy przymierzając hełm. Po tym spotkaniu nie tylko chłopcy stwierdzili, że w przyszłości chcieliby zostać strażakami.

1

Zdjęcie 1 z 44

 

Święto Narodowe 3 Maja jest świętem państwowym, obchodzonym na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Święto jest okazją do rozmowy o patriotyzmie, o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych. Z tej okazji przedszkolaki śpiewały piosenki oraz recytowały wierszyki. Zapraszamy to oglądnięcia poniższych video.

 

ŻABKI  I  PSZCZÓŁKI

 

BIEDRONKI   I   MOTYLKI


23 kwietnia ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI, z tej okazji odwiedziła nas w przedszkolu Pani bibliotekarka z Gminnej Biblioteki Publicznej w Medyni Głogowskiej, która przyniosła dla przedszkolaków bajki, aby mogli je pooglądać oraz przeczytała kilka ciekawych bajek dla dzieci.

10

Zdjęcie 1 z 13

 


Rozstrzygnięcie konkursu  plastycznego ” Zakładka do książki”, w związku z realizowanym projektem „Książka moim przyjacielem”. Gratulujemy wszystkim, którzy brali udział w konkursie 🙂

Zwycięzcy konkursu :    I miejsce – Lena Ch.                                                                                   II miejsce – Eliza K.                                                                                                                                                                                                      III miejsce – Hania R.

 


W poniedziałek 15 marca odbyła się kolejna już audycja muzyczna ze szkoła Yamaha. Na zajęciach dzieci poznały różne style tańców nowoczesnych takie jak: Street jazz, broadway jazz, afro jazz, czy lyrical jazz. Chętne dzieci miały okazję zaprezentowania własnych umiejętności razem z instruktorem tańca.

1

Zdjęcie 1 z 8


Dzieci z grupy Motylki obchodziły Dzień Chłopca i Dziewczynki. Z racji tego święta dzieci złożyły sobie nawzajem życzenia. Każde dziecko otrzymało upominek przygotowany przez rodziców. W tym dniu zorganizowane były zabawy i quizy. Wszyscy razem bawili się przy muzyce. Był to dzień radości i dobrej zabawy. Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców z grupy Motylki za zorganizowanie tak wspaniałego święta.

1

Zdjęcie 1 z 4

  


GRUPA  MOTYLKI – Realizacja programu, „Skąd się biorą produkty ekologiczne „-ogólnopolski program edukacyjny dla przedszkoli. Opracowany wspólnie z MRiRW. Celem działań podejmowanych w ramach programu jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

1-1

Zdjęcie 1 z 16


  Wizyta w przedszkolu Pani bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej w Medyni Głogowskiej, która opowiedziała dzieciom o swojej pracy oraz przeczytała bajki o kocie, w związku ze Światowym Dniem Kota, który to przypada właśnie 17 lutego. Dzieci miały możliwość oglądnięcia książeczek oraz zadawania pytań. Na koniec przedszkolaki dostały kolorowanki oraz zakładkę do książki. 

1

Zdjęcie 1 z 15


GRUPA  BIEDRONKI  –  Uczymy się zdrowo odżywiać i poznajemy skąd się biorą produkty ekologiczne.

1

Zdjęcie 1 z 6


Bal Karnawałowy w przedszkolu 

1

Zdjęcie 1 z 77

 


DZIEŃ  BABCI  I  DZIADKA

  Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku małego dziecka i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. Dlatego przedszkolaki przygotowały krótkie występy z tej okazji. Zapraszamy do oglądania poniżej filmików.

 

 

 

Zdjęcie 1 z 19

 

 


       Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy do wysłuchania kolęd i wierszy w wykonaniu przedszkolaków 🙂

 
 

1-1

Zdjęcie 1 z 2

 
 
 

Poznanie tradycji i zwyczajów Bożonarodzeniowych realizacja działań projektu,”Mała książeczka wielka przygoda” „Pieczenie świątecznych pierników”. Zapoznanie dzieci z przepisem, próby posługiwania się jednostkami wagi zakupem potrzebnych produktów, przydział obowiązków formowanie różnych kształtów pierników dekorowanie, kolędowanie podczas prac.

131081156_376390910320273_3659003359631586440_n

Zdjęcie 1 z 29

 


Pieczenie i dekorowanie pierniczków przez grupę Żabki i Pszczółki 🙂

131418079_206518651091058_4070741862624415804_n

Zdjęcie 1 z 14

1

Zdjęcie 1 z 21


Wizyta Świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przygotowują się do niego starannie. Dzieci uczą się wierszyków i piosenek o Mikołaju, a także wykonują bardzo ciekawe prace plastyczne, na których oczywiście króluje Mikołaj. W końcu 4 grudnia każda grupa przedszkolna zaprezentowała przed Świętym Mikołajem swoje wiersze i piosenki.   Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty wręczane każdemu dziecku przez Mikołaja.

DSC_0720

Zdjęcie 1 z 60

 
 
 
 

1

Zdjęcie 1 z 43

1

Zdjęcie 1 z 5


     Każdy przedszkolak wie, jak ważne są dla człowieka owoce. Nie tylko dlatego, że są smaczne ale przede wszystkim zawierają mnóstwo witamin, które wzmacniają nasz organizm. Dlatego na zajęciach dzieci z grupy Motylki i Biedronki przygotowały sałatkę owocową. Ach co to była za uczta. Pyszne i świeże owoce zakupiła pani Gosia intendentka, która dba o to aby dzieci spożywały zdrowe i smaczne posiłki.

1

Zdjęcie 1 z 16


    25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia, również został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Miś bohater książkowy”.  Fotorelacja grup przedszkolnych poniżej.

 

                              ŻABKI     

1

Zdjęcie 1 z 73

                            PSZCZÓŁKI

1

Zdjęcie 1 z 23

                            BIEDRONKI

1

Zdjęcie 1 z 12

                              MOTYLKI

1

Zdjęcie 1 z 44


     11 LISTOPADA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

  Data 11 listopada 1918 roku jest jedną z najważniejszych w historii naszej ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. Dzięki bohaterstwu polskich żołnierzy, którzy wywalczyli wolność dla naszej Ojczyzny, dzisiaj możemy żyć w wolnym kraju.

    W tym roku nasze przedszkolaki wzięły udział w kolejnej edycji akcji „Szkoła do hymnu” i odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” właśnie dzisiaj 10 listopada o godz. 11:11.                                                                                                                                                                         Zapraszamy na video i fotorelację naszych przedszkolaków 🙂

 

BIEDRONKI

 

ŻABKI  I  PSZCZÓŁKI

 

 

 

 

1

Zdjęcie 1 z 8

MOTYLKI

1

Zdjęcie 1 z 25

 


Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w grupie „Żabek” oraz „Pszczółek”.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzimy 5 listopada, to właśnie książka rozwija dziecięca fantazję, pamięć, wzbogaca słownictwo. Książki z bajkami rozweselają, bawią, a także przekazują ważne prawdy życiowe. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy.

 

1

Zdjęcie 1 z 53


Dnia 21 października miało miejsce spotkanie z funkcjonariuszem Straży Granicznej Panią Ewą Cisek, która przybliżyła dzieciom na czym polega praca w tym zawodzie. Przedstawiła jakie zadania niesie sprawowany przez nią zawód. Wyjaśniła, na czym polega ochrona granicy państwowej na lądzie i morzu oraz organizowanie i dokonywanie kontroli ruchu granicznego. Na koniec zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia.

1

Zdjęcie 1 z 9


Dzień Patrona Jana Pawła II , zapraszamy na video i fotorelacje naszych przedszkolaków 🙂

 

 

1

Zdjęcie 1 z 41


 

121487854_3297935823589411_3665502502133530120_n

Zdjęcie 1 z 25


 

 

 

 


Dzień Poczty jak i Dzień Listonosza obchodzimy 18 października, z tej okazji nasze przedszkolaki odwiedził Pan Listonosz Tadeusz Kowal.  Pan Tadeusz przybliżył naszym dzieciom jak prawidłowo zaadresować listy, przesyłki, co powinno znaleźć się na kopercie, co można kupić na poczcie, kto to jest adresat, kto to jest nadawca, co zrobić, aby list dotarł, co to jest skrzynka pocztowa, co można tam wrzucić.  Przedszkolaki wręczyły Panu Listonoszowi również swoje listy zaadresowane do Św. Mikołaja, aby przekazał do wysłania. Dzieci miały możliwość zobaczenia stroju listonosza : munduru, czapki, torby. Pan Tadeusz przekazał sporą dawkę wiedzy naszym przedszkolakom, za co bardzo mu dziękujemy!:)

1-

Zdjęcie 1 z 21


Dzień Kropki w przedszkolu 🙂

1_IMG_20200915_084902

Zdjęcie 1 z 108


Mistrzowie zdalnego nauczania 🙂 Gorąco pozdrawiamy 🙂

1

Zdjęcie 1 z 9


Kolejne wspaniałe zdjęcia w tym tygodniu przysłali nam: Milenka i Antoś z grupy „Żabki”; Alanek z grupy „Pszczółki” i Marcinek z grupy „Motylki” 🙂

Pięknie pracujecie 🙂 Wspaniale jest znów zobaczyć Wasze uśmiechnięte buzie 🙂 Już nie możemy się doczekać kolejnych zdjęć 🙂

1

Zdjęcie 1 z 26


Milenka z grupy „Żabki” i Mikołaj z grupy „Biedronki” zrobili nam dziś wielką niespodziankę przysyłając swoje zdjęcia 🙂 Bardzo dziękujemy Wam za to, że podzieliliście się nimi z nami i pokazaliście nam jak pięknie pracujecie razem z Waszymi Rodzicami w domu 🙂 Tęsknimy za Wami i gorąco Was pozdrawiamy 🙂 Pozostałe dzieci również gorąco pozdrawiamy i czekamy na Wasze zdjęcia 🙂

1

Zdjęcie 1 z 11


Czekamy na Wasze zdjęcia:)

 

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031